Zapraszamy na Judo

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo dla dzieci w wieku 4-7 lat

Prowadzone w naszej szkole zajęcia JUDO to: zajęcia ogólnorozwojowe, które obejmują naukę sztuki bezpiecznego upadania oraz naukę technik judo na odpowiednim poziomie z uwzględnieniem wieku i umiejętności dzieci. To zajęcia kształtujące wytrzymałość, szybkość, siłę, zręczność, koordynację oraz orientację przestrzenną. Mają one na celu wszechstronne rozwijanie tych cech poprzez gry i zabawy ruchowe, czyli jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci.

 Zajęcia prowadzone są w auli  w każdy poniedziałek o godzinie 16.00-16.45.

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy, w którego skład wchodzą: kimono lub (koszulka z długim lub krótkim rękawkiem • długie spodnie dresowe) • bez obuwia i bez skarpet ( bez rajstop ) • klapki ( w celu przejścia z szatni do sali gimnastycznej)

Ponieważ zajęcia rekreacji ruchowej z elementami Judo są zabawą kontaktową , uczestnicy nie powinni mieć na sobie w czasie zajęć żadnych ozdób (kolczyków, zegarków, bransoletek), a dłuższe włosy powinny być spięte. Ma to na celu dbałość o bezpieczeństwo dzieci. 

b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_judo_IMG-20180206-WA0011.jpg   b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_judo_IMG_20180206_161551_112.jpg   b_200_150_16777215_00_images_2017-2018_judo_IMG-20180206-WA0012.jpg

Na zajęciach realizowane są następujące założenia. Nauka padów jako profilaktyka przeciwurazowa, przydatna zarówno na macie jak i poza nią. Jest to podstawowa umiejętność, jaką nabywają dzieci, która chroni je podczas każdej aktywności fizycznej. Koordynacja ruchowa jako podstawa prawidłowego rozwoju fizycznego. Wprowadzane ćwiczeń ogólnorozwojowych, wpływających  m.in. na wzmocnienie  mięśni oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała i jego motorykę. Zabawy i gry, które dają możliwość wykorzystania niespożytej energii dzieci. Różnorodność zabaw wpływa na poprawę sprawności oraz kształtuje zdolności do szybkiego podejmowania decyzji, co  znajduje wyraz w aktywności intelektualnej i procesie uczenia. Wdrażanie zasad postawy sportowej polegającej na szacunku do partnera, z którym się ćwiczy, zakazu wykorzystywania umiejętności technicznych judo poza matą oraz naukę przyjmowania porażki, z którą dzieci niejednokrotnie mają problem. Zrozumienie, że porażka nie jest niczym złym i może nas wiele nauczyć - nie tylko w sporcie, ale również na innych płaszczyznach życia. Nauka empatii oraz wpajanie zasad funkcjonowania w grupie (propagowanie takich zachowań jak: pomoc słabszym kolegom czy koleżankom, kulturalne zachowanie się wobec innych, współpraca w trakcie wykonywania ćwiczeń grupowych, nauka asekuracji i odpowiedzialności za swojego partnera) Od najmłodszy lat dziecko rozwija wszystkie podstawowe cechy motoryczne, a także uczy się wzajemnego szacunku, godnego zachowania oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Zajęcia prowadzi doświadczona trenerka – p. Małgorzata Grzelak. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, także dzieci spoza naszej szkoły.